V letošním roce jsem do soutěžní přehlídky Bienále české krajky přihlásila práci, kterou jsem nazvala „Srdeční záležitost“. Jedná se o krajku ve tvaru srdíčka, o rozměrech přibližně 20 × 20 cm, upaličkovanou z lněné příze Barkonie nel 50/2.

Srdecni_zalezitost_012.JPG

Další fotografie najdete zde.

K práci jsem uvedla toto:

V posledních dvou nebo třech letech jsem se paličkování více věnovala, prošla jsem si řadou kurzů, získala jsem určitou kvalifikaci, hodně jsem se toho dozvěděla a naučila. Čím víc se do toho nořím, tím víc tomu propadám a tím víc mě to baví. Název mé letošní práce tedy vyjadřuje moje pocity spojené s paličkováním a krajkami. Použila jsem techniku, kterou jsem se naučila v rámci studia ruské páskové krajky a jejích výplní, mírně jsem ji modifikovala. Baví mě na tom to, že tak lze bez nějakého většího předběžného plánování vyplnit prakticky jakýkoliv tvar, jakoukoliv plochu, protože řetízkem a falešným řetízkem se člověk nakonec dostane kamkoliv…

Rozhodnutím odborné komise moje letošní práce nebyla do soutěže přijata, odůvodnění viz níže.

Na vystavené práce úspěšnějších autorek a autorů jsem se ve Vamberku samozřejmě podívat byla a fotografie z bienále jsem umístila do této galerie.

PODVINKY.CZ
Dana Mihulková
Hand made lace,
lace patterns (prickings).
Terms and conditions of use.

Homepage
LACE.CZ
In this eshop you can find
lace patterns (prickings)
and other related products.

Get our latest news and special sales

www.podvinky.cz