Koronavirová pandemie na začátku roku 2020 změnila život nejspíš úplně každému. Já sama jsem sice jako překladatelka i v době karantény a nouzového stavu kupodivu nadále měla co dělat, „útrapy“ home office mě nijak zvlášť nepotrápily, protože z domova pracuji více než 15 let zcela standardně, ale spousta lidí možná najednou nevěděla co s časem. Potěšilo mě, že řada krajkářek během nedobrovolného domácího vězení znovu zasedla k poduškám. Paličkováním se člověk nejen zabaví, ale také uklidní a tak nějak odizoluje od všeho nepěkného.

Srdíčko pro zdravotníky, foto 3 srdíček paličkovaných technikou ruské páskové krajky

Na Facebooku jsem zaznamenala existenci nové skupiny, Srdíčko pro zdravotníky, která mezi krajkářkami vzbudila značný ohlas. Přidala jsem se a poskytla jsem podvinek na srdíčko, které jsem před několika lety paličkovala jako domácí úkol v jednom kurzu. Protože se jedná o techniku ruské páskové krajky, která v ČR není úplně známá, byla jsem vyzvána, abych poskytla podrobnější návod.

Než něco složitě popisovat nebo kreslit, rozhodla jsem se pro fotonávod  za tím účelem jsem si nakreslila menší srdíčko s pouze jedním ruským kolem, na němž jsem chtěla postup ukázat. Jenomže mě ta technika opět pohltila  a ta malá srdíčka jsem velmi rychle upaličkovala hned tři.

Spolu se spoustou dalších srdíček od dalších autorek se pak ocitla na stránkách časopisu Krajka 1/2020.

PODVINKY.CZ
Dana Mihulková
Hand made lace,
lace patterns (prickings).
Terms and conditions of use.

Homepage
LACE.CZ
In this eshop you can find
lace patterns (prickings)
and other related products.

Get our latest news and special sales

www.podvinky.cz