O prvním říjnovém víkendu 2020 se ve slovinské Lublani uskutečnil krajkářský festival, který jsem kvůli koronavirové pandemii samozřejmě nemohla navštívit. Organizátoři v rámci festivalu uspořádali společné paličkování – pozvánky kolovaly na Facebooku a na stejném místě byly později zveřejněny zaslané fotografie od účastníků z celé řady zemí.

Úkolem bylo vytisknout a vyplnit formulář a vyfotit se i s ním při paličkování. Vzniklo tak jedno z prvních selfie, která jsem kdy pořídila.

Účast na akci Let's Make Lace Together, Dana Mihulková s poduškou a certifikátem

Zmiňovaná pozvánka k účasti, která na mě vyskočila na Facebooku, se mi však z nějakého záhadného důvodu automaticky přeložila – a přeložila se mi takovým způsobem, že jsem to jako překladatelka samozřejmě nemohla nechat bez povšimnutí. Dost mě pobavilo, že jsem zvána ke skupinovému klečení a že kleknout můžu kdekoliv :-). No ještě že tak :-). Pro pobavení vkládám screenshot.

A aby té legrace nebylo málo, objevila se mezi fotografiemi účastníků i jedna paní, která při paličkování skutečně klečela :-). Nevím, jak dlouho bude odkaz dostupný, ale nedá mi to a vložím ho sem: Čipkarski festival Ljubljana.

Jako odměnu za účast a za zaslání fotografie jsem od organizátorů dostala vzor na paličkování krajkové dečky idrijského typu.

PODVINKY.CZ
Dana Mihulková
Hand made lace,
lace patterns (prickings).
Terms and conditions of use.

Homepage
LACE.CZ
In this eshop you can find
lace patterns (prickings)
and other related products.

Get our latest news and special sales

www.podvinky.cz